Neboli sjednocení půjček k jednomu poskytovateli.

Smyslem konsolidace je jednoznačně dostat finance pod kontrolu. Abyste mohli konsolidovat, musíte mít minimálně dva a více úroky.

Toto ale stále neznamená, že ke konsolidaci dojde. Každá instituce má svá specifika, která je potřeba respektovat.

Jak tedy postupovat a na co dát pozor?

Myslete na to, že abyste mohli sjednotit půjčky do jedné k jinému poskytovateli, musíte je u současných poskytovatelů splatit. Poplatkům za předčasné splacení se tedy pravděpodobně nevyhnete. Spočítejte si, na kolik vás v těchto poplatcích konsolidace vyje. Některé instituce nabízí předčasné splacení zdarma, jinde se můžete pěkně plácnout přes kapsu.

Dále si udělejte přehled ve všech vašich finančních závazcích. Výše splátek, úvěrové sazby, termíny splácení a poplatky. Jinými slovy vše, co ovlivňuje náklady na úvěr.

Při výběru instituce, kde chcete konsolidovat, si dejte na čas. Využijte online srovnávač, kde budete mít několikero poskytovatelů na jednom místě. Můžete pak zodpovědně vybrat pro vás nejvýhodnější podmínky.

Z pravidla instituce povolují konsolidace v maximální výši 600 000 Kč. Výjimkou bývají konsolidace do 1 000 000 Kč. Ty už se ale pak neobejdou bez ručitele nebo zástavy nemovitosti.

Co lze konsolidovat a co ne?

Není důležitá pouze bonita. Instituce si vybírají, které druhy půjček splácíte. Problém by pak mohl být například s nebankovními půjčkami, leasingy anebo mikropůjčkami.

Pokud máte hypotéku, spotřebitelský úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, tam by to mělo jít bez obtíží.

Chcete konsolidovat s námi? Pokud řádně splácíte vaše současné závazky, vyplňte kontaktní formulář – ozveme se vám!

Kontaktní formulář

Rodné číslo zadávejte bez lomítka.
Mám zájem o 5000
Oslovíme Vás s nezávaznou nabídkou na požadovanou částku kterou můžete kdykoliv změnit.